O nás

To sme my, chalani z Born To Trail:

Vašek:

Sen stať sa profesionálnym futbalistom mi nevyšiel, ale keď je človek zrastený so športom, nemôže naň zanevrieť. S Jožkom sme sa k intenzívnemu behaniu dostali v roku 2012 a odvtedy je súčasťou môjho života. Malofatranské volanie bolo prisilné na to, aby som mu odolal :-). Born To Trail je projekt dvoch kamarátov, ktorí sa spoznali v krúžku na vysokej škole pred mnohými rokmi a od univerzitného futsalu sa dostali k prvým ultra pretekom v roku 2020.

Moje TOP: manželka + deti, rodina, kamaráti a každá inšpiratívna osobnosť… Mitana, Kerouac, Bondra, Scholes, Horáková, Bukowski, Gerrard, Flea, Iľf-Petrov, Agassi, Krupicka, Jornet


Jožko:

Milovník všetkých druhov športu, odmalička hlavne futbalu, ale aj tenisu, lyžovania či cyklistiky. Svojho času majster košického kraja v hode oštepom. Po večných problémoch s kolenami som zavesil kopačky na klinec. V roku 2012 sme s Vaškom odbehli svojich prvých pár kolečiek v žilinskom Parku Ľ. Štúra so slovami – „nepreháňame to?“ (pace 5:15 na km), následne prvý 10 km beh i polmaratón v Košicach v roku 2013.

Krása našich hôr, ranné inverzie a zvuky prírody mi učarovali natoľko, že asfalt dostal košom. Moje srdce si získali lesné chodníčky, hľadanie nových miest a viac či menej skrytých kútov Slovenska. A potom prišiel nápad môjho kamaráta, ktorý je mi bratom a zrodil sa Born To Trail :).

Mojich TOP 5:

  • bežec – Robert Hajnal, Kilian Jornet, Hallvard Schjolberg
  • športovec – Roger Federer, Dennis Bergkamp, Martin Brodeur
  • spisovateľ – Stephen King, Michael Connelly, Bernard Minier
  • hudba – Red Hot Chili Peppers, The Killers, Imagine Dragons
  • film/seriál – Vykúpenie z väznice Shawshank, Peaky „fokin“ Blinders

  •  

E-mail: ahoj[zavináč]borntotrail.sk