• Home
  • /
  • Recenzie
  • /
  • Inov-8 OROC ULTRA 290: Revolúcia menom Twin Spike

Inov-8 OROC ULTRA 290: Revolúcia menom Twin Spike

Inov-8 je so svojimi trailovými teniskami bez debaty svetová špička. Jednoznačne to potvrdzuje aj modelom OROC ULTRA 290 (S) s revolučnou technológiou – dvojklincami Twin Spike. Vďaka nim môžete sebavedomo behať po zmrznutom podklade, no bez zaváhania vás podržia aj na kameňoch či v roztopenom teréne. 

Testovali sme OROC ULTRA 290 (S) od Inov-8. Tu sú naše postrehy:

Čierno-červený model bežeckých tenisiek od Inov-8 sme testovali počas januára a februára 2021. Dlhé zimné long runy sme absolvovali v rôznych podmienkach a v rôznych trailových sklonoch. Výrobca garantuje, že sú stvorené na doslova extrémny terén (90 % trail/10 % cesta) a do bodky to platí.

Zimná príprava v Orococh

Zimná príprava v Orococh

Testovaná krosová obuv s 8-milimetrovým dropom dostala zabrať na ľadových horských platniach, poradila si s koreňmi, skalami, ale aj čerstvým snehom a blatom. Ani raz počas testovačky sme nenadobudli dojem, že by produkt terén nezvládol a vždy sme sa mohli spoľahnúť na vysokú mieru stability.

Jedinečné dvojklince Twin Spike (Zdroj foto: Inov-8.com)

Jedinečné dvojklince Twin Spike (Zdroj foto: Inov-8.com)

Dvojklince s oceľovým lôžkom vystupujúce zo štuplov zabezpečujú istotu maximálneho záberu a stredne široké kopyto s medzipodrážkou POWERFLOW+ (25 % efektívnejší odraz) je zasa zárukou, že sa vám dostane vyššej miery tlmenia (o 10 %) a pohodlia pre prsty.

Výstuha PROTEC zasa chráni nohy pred prerazením podošvy ostrými kameňmi a na druhej strane bráni dvojklincom, aby otláčali chodidlá cez spomínanú medzipodrážku pri dlhšom behu mimo trailu, teda po asfalte.

Kamene, sneh, ľad = Orocy si poradia aj s extrémnymi podmienkami

Kamene, sneh, ľad = Orocy si poradia aj s extrémnymi podmienkami

Veľkou devízou 290 gramových tenisiek je zvršok vyrobený z balistického nylonu s bezšvovou konštrukciou. O čo ide? V teniskách nebudete cítiť chlad a ak by ste si ich obuli napríklad na 24-hodinové zimné ultra, nepredpokladáme, že by ste finišovali s potrhaným zvrškom alebo zničenou prednou časťou (okopanou špičkou). Tú totiž bezpečne chráni gumový nárazník.

Resumé: TOP produkt, ktorý nesmie chýbať vášnivým trailovým bežcom absolvujúcim zimnú prípravu v najnehostinnejších podmienkach.  

Za nás: absolútne 5/5

2 komentáre

Pridaj komentár