• Home
 • /
 • Kempy
 • /
 • Born To Trail camp v srdci Štiavnických vrchov (feat. Jogošíci)

Born To Trail camp v srdci Štiavnických vrchov (feat. Jogošíci)

Počúvadlianske jazero/Banská Štiavnica

12. 5. – 15. 5. 2022 – 4 dni / 3 noci

Prudko behateľné traily s tými najkrajšími výhľadmi, krásne ubytovanie v oáze pokoja pri jednom z najstarších banských tajchov, joga s výhľadom na jazero, cvičenie na móle, wellness, masáže, prednášky, testovanie topánok, hodiniek, ochutnávka dobrôt a k tomu romantická Banská Štiavnica – čo vy na to? To všetko na nás čaká už v máji – ocitneme sa priamo v raji. Pridáte sa k našej silnej štvorke?

Keď nám zbruba pred rokom ktosi napísal, či nechceme zorganizovať nejaký bežecký kemp, iba sme sa pousmiali a pustili to z hlavy. Po roku však táto idea nabrala reálne kontúry. Vďaka Aďke a Jankovi, ktorých všetci poznajú ako Jogošíkov zo Zázrivej, uzrie tento nesmelý nápad svetlo sveta!

A to priamo v srdci Štiavnických vrchov. Spojíme naše sily, aby sme pre vás pripravili nádherný pobyt, na ktorom budeme naše tenisky preháňať po krásnych trailoch (vrátane náučného chodníka s epickým názvom Paradajs!). Možností je neúrekom a my vám ušijeme krásne trasy takpovediac na mieru pre všetky výkonnostné kategórie, od začiatočníkov až po ultra rakety.

V cene 244 eur/osoba je zahrnuté:

 • 3x ubytovanie na 2- alebo 3-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou, príplatok za samostatnú izbu je 40 eur
 • 2x polpenzia (raňajky formou hotelového bufetu + večera alebo obed)
 • 3x trailový beh
 • 1x intervalový bežecký tréning na určenie hr max, vyhodnotenie
 • 2 hod. prednášok – základy princípov tréningu, tréning podľa tepu, športová výživa
 • 1x bežecká joga
 • 1x jogový hlboký strečing záujmových partií
 • 1x kondičný a silový tréning na posilnenie bežeckých partií
 • 90 min. v hotelovom wellness
 • možnosť objednať myofasciálnu športovú masáž za výhodnú cenu
 • swag bag s darčekmi od partnerov kempu (Monk Nutrition, Feedzone, Strong Power)
 • testovačka tenisiek Inov-8 a hodiniek Coros
 • športové súťaže o funkčné ceny
 • poldenný výlet do Banskej Štiavnice

Nevynecháme ani cvičenie, rozjímanie, jogu a náš šikovník spod Rozsutca vás môže na želanie aj vymasírovať. Čaká vás prednáška o základných pravidlách tréningu a bežecký tréner Janko vám vysvetlí, prečo je skvelé, behať podľa tepu tak, že si to zamilujete. Všetko know-how si rovno vyskúšate v praxi pri meraní hr max i našich výletných behoch na nízke tepy.

Aby sme aktívne výbehy prepojili aj s oddychom, určite stihneme pochillovať pri jazierku a vymyslíme pre vás aj súťaž o nejaké pekné veci (napríklad o náš merch :). Okrem čeleniek si zasúťažime aj o naše funkčné tričká od Eleven Sportswear.

V neposlednom rade si budete môcť vyskúšať aj beh v teniskách značky Inov-8, otestovať hodinky Coros od chalanov z Ralpu, ochutnať dobroty od Monk Nutrition i Feedzone. Na sklonku dňa padne vhod aj masážny krém Strong Power. Chladivo-hrejúca sila mentolu určite poteší vaše nohy po výdatnom tréningu a pochopíte, prečo mu hovoria diamant v tube.

Podali sme si ruky s ľuďmi, ktorí beh milujú tak ako my a s takýmito kempami majú bohaté skúsenosti. Veríme, že nás čaká veľmi dobre investovaný čas. Tešíme sa na nové priateľstvá a zážitky v bežeckom raji. Zdoláme aj najvyšší kopec Štiavnických vrchov – Sitno, pod ktorým podľa povesti driemu rytieri a ožijú vtedy, keď je Slovákom naozaj zle.

Pobeháme banské lazy a nakukneme do mnohých tajchov i jaskyniek. Naše cesty povedú aj po historickej Rudnej magistrále, kde budeme obdivovať banské technické pamiatky skryté v tichu jarných lesov.

O čerešničku na torte sa postará prekrásny hlavný hrebeň Štiavnických vrchov s výhľadom na štiavnickú kalváriu, Nový i Starý zámok, a všetky kľukaté uličky Banskej Štiavnice, ktoré si romantické duše budú môcť obzrieť aj zblízka.

Kto radšej preferuje šálku horúceho moku, môže s nami navštíviť vychýrenú čajovňu v štiavnickej Klopačke či niektorú z mnohých romantických kaviarničiek a reštaurácií.

Tak neváhajte a vykročte za nami v ústrety jedinečného dobrodružstva. Ktovie, možno dáme aj selfie s chalanmi v brnení 🙂

A čo všetko vás čaká a dúfame, že neminie?

PROGRAM:

Štvrtok
od 14:00 check-in
zoznamovací trailový beh: Sitno
úroveň 1: cca 6 km
úroveň 2: cca 9 km
úroveň 3: cca 16 km
večera
po večeri otvorenie kempu, prednáška: základy princípov tréningu, tréning podľa tepu

Piatok
pred raňajkami 1. skupina: bežecká joga / 2. skupina: intervalový bežecký tréning na určenie hr max
raňajky
trailový beh: Hlavný hrebeň Štiavnických vrchov 1. časť a banské pamiatky
úroveň 1: cca 12 km
úroveň 2: cca 18 km
úroveň 3: cca 25 km
obed/snack možný po ceste v Štiavnici alebo po návrate v hoteli
jogový hlboký strečing
wellness / masáže
hotelová večera
prednáška: športová výživa bonus: Pravdivý príbeh o Born To Trail 😁

Sobota (odporúčame oddych od dlhého behu)
pred raňajkami 2. skupina: bežecká joga / 1. skupina: intervalový bežecký tréning na určenie hr max
raňajky
dopoludnia voľný program / masáže
kondičný a silový tréning na posilnenie bežeckých partií
hotelový obed
poobede výlet do Štiavnice
večera v Štiavnici

Nedeľa
skoré raňajky
trailový beh: Hlavný hrebeň Štiavnických vrchov 2. časť
úroveň 1+2: cca 12 km
úroveň 3: cca 26 km
check-out do 12:00

Ubytovanie v penzióne s rozprávkovou polohou:

V penzióne Topky, ktorý pre vás už Jogošíci okúsili na vlastnej koži, budeme mať okrem útulných izieb k dispozícii aj priľahlé mólo, kde môžeme dosýta trénovať alebo strečovať. Ako nás poznám, určite sa tam zrodia aj neopakovateľné momenty, nové výzvy či srandičky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

Milovníci studenej vody si určite užijú kúpanie v Počúvadlianskom jazierku, ktoré je praticky spojené s penziónom a je naň úchvatný výhľad z každej izby! Pre menej odvážnych sú v ponuke ďalšie možnosti – paddleboarding či šľapacie vodné bicykle.

Možno aj my s Vaškom odhodíme strach (podľa neho vraj aj plavky :D) a začneme s otužovaním, hoci je viac pravdepodobné, že budeme odvážlivcom tlieskať z brehu a následne to radšej zapichneme do vírivky. V penzióne je malý rodinný wellness i sauna, takže aj milovníci tepla si prídu na svoje.

Kto sú naši parťáci na kempe?

Aďa a Janko “Jogošíci” – sú dvaja milovníci hôr, pohybu a zdravého jedla, ktorí sa rozhodli svoje hobby pretaviť do práce a presťahovali seba a svoje kurzy do malebnej 100-ročnej dreveničky v Zázrivej. Ako ultrabežci a organizátori bežeckých pretekov sa “špecializujú” na trailový a ultra beh, teda prírodný nespevnený terén a dlhé krásne bežecké okruhy.

Obaja sú joga inštruktori, Janko je navyše športový výživový poradca a športový masér a Aďa, kondičná a bežecká trénerka, sa ďalej vzdeláva v oblasti fyzioterapie a ajurvédy. Všetky svoje poznatky vám radi odovzdajú a naučia vás pristupovať k svojmu tréningu čo najprirodzenejšie a najzdravšie a tým dosiahnuť dlhodobo udržateľné a zdravé výsledky. V neposlednom rade sú to veselé kopy, ktoré všade, kam idú, rozdávajú veľa širokánskych úsmevov.

Kto sme my?

Jožko a Vašek „Born To Trail“ – dvaja nerozluční priatelia ešte z vysokoškolských čias, ktorí svoju vášeň k pohybu dopracovali až k trailovému behu. Porozprávame vám náš príbeh o tom, ako sme sa dostali k behu, čo všetko sme robili zle (a že toho bolo veľa :D), ako sme objavili prvé kopčeky, začali trénovať podľa plánu. O tom, aké výzvy sme za krátky čas v ultra vodách absolvovali a čo nás čaká v najbližšej dobe.

Okrem toho s vami veľmi radi spoznáme krásnu prírodu v okolí Banskej Štiavnice, podelíme sa o naše skúsenosti, tipy, či obľúbené trasy. O behu vieme prekecať celé hodiny, tipneme si, že aj vy! K pobehaniu vám vybavíme aj nejaké dobroty pod zub.

Pre koho je pobyt určený?

Tento pobyt je určený všetkým úrovniam bežcov. Od začiatočníkov, ktorí svojím tempom zvládnu prebehnúť aspoň 8 km až po ultra mašiny. Aj preto sme našli miesto, kde budeme môcť vybehnúť v krásnom prostredí v podstate bez kyslíkového dlhu. Začiatočníkom vysvetlíme správnu techniku, aby sa s kopcami spriatelili a rýchlikom ponúkneme mnoho rád nad zlato, ako svoj výkon posunúť o level vyššie.

Okruhy vieme natrasovať tak, aby sme uspokojili aj zberačov výškových metrov a fanúšikov laktátu :D. Traily pri Banskej Štiavnici sú ako stvorené pre rozmanité výbehy a veríme, že nadchnú každého.

Pridajte sa, bude nám TOPKOVO!

 • Dôležité info:
 • Kapacita je 20 účastníkov
 • Pobyt si rezervujte emailom na rezervacie@kolibaujogosika.sk
 • Na maily odpovieme do 48 hodín, vďaka za trpezlivosť
 • Pri rezervácii sa platí nevratná záloha, ktorú je možné zaplatiť v dvoch krokoch: 70 eur pri rezervácii, ďalších 70 eur najneskôr do 10. 4. 2022. Zvyšná suma sa platí až pri nástupe na pobyt
  Na zálohu Vám vystavíme zálohovú faktúru. Do rezervačného emailu nám, prosím, pošlite rovno fakturačné údaje – meno, priezvisko a adresu
 • V prípade úplného zrušenia pobytu zo strany organizátora Vám bude záloha vrátená
 • V prípade sprísnenia COVID nariadení, ktoré by znemožňovali pobyt zorganizovať, Vám bude ponúknutý náhradný termín, na ktorý sa presunie celá Vaša záloha. V prípade, že Vám nebude vyhovovať a budete chcieť pobyt úplne zrušiť, prvú časť zálohy – teda 70 eur zo 140 eur- nevraciame. Je to z dôvodu, že ani nám ubytovateľ v takom prípade zálohu nevráti, len presunie na iný termín
 • Do 20. 3. 2022 sa môžete hlásiť bez ohľadu na Váš COVID režim. Pri registrácii nám ho, prosím, napíšte. Zatiaľ nemôžeme vedieť, ako sa situácia a nariadenia vyvinú, ale 20. 3. 2022 skúsime odhadnúť situáciu a budeme posielať e-mail všetkým, ktorí by prípadne nevyhovovali predpokladanému režimu. Takýmto účastníkom vrátime celú dovtedy uhradenú zálohu
 • Na pobyt sa nedá uplatniť rekreačný poukaz

Bonus: Na pamiatku si spravíme aj podobné videjko:

Pridaj komentár